A vy jste kdo? Brněnský talent malého fotbalu Dominik Moučka

Pro většinu lidí, sportovce nevyjímaje, nastalo s koronavirovou pandemií chmurné období. V něm je víc než důležité pozitivní myšlení, upínat se k radostným okamžikům. Nejšťastnější životní chvíle brzy čeká na fotbalistu Dominika Moučku, jehož přítelkyni se v červenci 2020 narodí holčička. Dominik Moučka se narození dcery nemůže dočkat.

Jak říkám...„Samozřejmě cítím nejistotu, jestli to zvládnu, ale dítě jsme chtěli oba a věřím, že to zvládneme. Nervozita bývá asi vždycky,“ řekl  brněnský fotbalový talent, kterému je teprve dvaadvacet let, ale se založením rodiny otálet nehodlal.

„Chtěl jsem dítě co nejdřív. Kdybych měl kluka, abych s ním mohl zahrát fotbal a ještě se třeba potkat na hřišti. Počítám, že druhé nebo třetí dítě už bude kluk,“ prohlásil s úsměvem  Moučka, který na příchod potomka společně s budoucí maminkou jsou oba připravení.

„Máme skoro všechno nakoupené, kočár a podobné věci. Chybí jen maličkosti jako třeba detektor dechu,“ sdělil.

V zimě vyměnil třetiligové Rosice za rakouský Poysbrunn právě kvůli očekávanému narození dcery. Jenže zasáhla koronavirová pandemie…

Jak říkám...„Rakousko jsem si zatím bohužel neužil. Šel jsem tam, abych něco vydělal na mimčo a hypotéku, koupili jsme si s přítelkyní byt v Rosicích. Zatím nemáme informace o ukončení soutěže, ale myslím, že to bude stejné jako u nás. Bojím se, že se hranice uzavřou na delší dobu a nebudu tam moct hrát,“ uvažuje Moučka, který se zatím fyzicky udržuje, aby byl připravený na začátek sezony.

„Běhám, obden posiluju, u rybníka je beachvolejbalové hřiště, tam dělám nějaké cvičení, klasická udržovačka,“ vylíčil způsob přípravy.

Ve formě se udržuje také kvůli vidině mistrovství světa hráčů do 23 let v malém fotbale, které má v termínu od 13. do 16. srpna 2020 hostit ukrajinský Kyjev. Moučka patří mezi kandidáty nominace.

Jak říkám...„Určitě bych se nerozmýšlel, pokud se do týmu dostanu. Kdyby záleželo jen na mně, stoprocentně jedu, ale musím se případně domluvit v klubu, kde budu. V Rakousku jsem říkal dopředu, že chci jet na mistrovství nebo na nějaké turnaje. Když budu hrát v České republice, nevím, jestli mě pustí, ale myslím, že všude vyjdou vstříc,“ přemítal při vzpomínce na říjen 2018, kdy  byl u titulu české reprezentace do 21 let na světovém šampionátu v malém fotbale, který hostila Praha.

Jak říkám...„To byl největší sportovní úspěch, jakého jsem zatím dosáhl. Být mistr světa, i když amatérský, je nejvíc, co jsem v životě dokázal. Budu na to vzpomínat do smrti. Rád bych jel ještě do Kyjeva,“ naplánoval si Moučka.

Fotbalové začátky brněnského rodáka jsou spjaté s Bystrcí.

Jak říkám...„Začínal jsem asi v šesti letech, taťka mě přivedl k fotbalu,“ povídá mladík, který má blízko k různým sportům. „Jsem po taťkovi, k čemu mě postaví, to mi jde. Nechci, aby to vyznělo namyšleně, ale jsme sportovně založená rodina, děda se strejdou hráli hokej, taky ho mám v krvi,“ popsal.

Ve dvanácti letech se rodina přestěhovala do Ostrovačic a od té doby kopal v nedalekých Rosicích. Před dvěma lety ho spoluhráč Tomáše Selinger přivedl do klubu Sport Centrum Srbská, který hraje nejvyšší soutěž Brněnského svazu malé kopané.

Jak říkám...„Seča přišel, zda si zahraju a od té doby jsem v Srbské. Teď jsem tam i převzal vedení, staral se o to dosud spoluhráč Lukáš Kubíček, který už neměl tolik času,“ vysvětlil Dominik Moučka.

S Brnem ovládl podzimní část Superligy malého fotbalu, obhájce titulu vyhrál všech osm utkání a má sedmibodový náskok na druhé Blanensko. Jarní část zatím pozastavila koronavirová nákaza.


Jak říkám...„Malý fotbal mě baví, protože v něm padá hodně gólů. Je rychlý a hlavně o technice, což mi hodně dává. Ještě se musím zlepšit v taktice, přece jen nejsem tak zkušený a starý,“ zaculíl se dvaadvacetiletý hráč, který vedle  fotbalu už třetí rok pracuje ve firmě s CNC stroji.

„Doteď jsem chodil jen na ranní, práce na směny by s fotbalem moc nešla skloubit, zvlášť v Rosicích, kde jsme měli čtyřikrát týdně trénink. Když chodím na ranní, fotbal v pohodě stíhám. Práce není ani fyzicky náročná,“ přiznal Dominik Moučka, mezi jehož fotbalové vzory patří Ronaldinho a Lionel Messi.

(jk, SportovníListy.cz, Malýfotbal.cz, foto: Malýfotbal.cz)