Jsem happy, jak dva grepy, radovala se kajakářka Veronika Vojtová z pátého místa na SP v Tacenu

Světový pohár ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu v sobotu 29. června 2019  přinesl páté místo kajakářky Veroniky Vojtové. Do finále se podívala již podruhé ze tří podniků letošního seriálu. Singlkanoistům semifinále nevyšlo podle představ.

Veronika Vojtová se stala v sobotu na Světovém poháru ve vodním slalomu jedinou českou finalistkou v kategorii K1 ženy. Po čisté jízdě na nevyzpytatelné trati nakonec zapsala cenné páté místo, stejně, jako i v semifinále, a v celkovém hodnocení obsazuje v půlce seriálu výborné třetí místo. Vítězství pro italskou závodnici Hornovou, která byla jen o 0,95 setin rychlejší.

Jak říkám ... "Jsem happy, jak dva grepy. Jelo se mi dobře. Samozřejmě, že tady hodně záleží na vodě a v druhé polovině mi to úplně nejelo a ztrácela jsem tam. Na druhou stranu, jsem s tou jízdou spokojená. Je to Tacen a páté místo je super. Teď nás čeká pořádný trénink a uvidíme, jestli nevynechám 4. Světový pohár v Lipsku, ale už teď se těším na finále poháru doma v Praze se skvělými diváky," řekla  svěřenkyně Pavla Kubričana Veronika Vojtová.

Singlkanoista Lukáš Rohan ztratil 8,33 vteřiny za vítězem semifinále, což znamenalo konečné 13. Místo Světového poháru v Tacenu. Tomáš Rak se s 50bodovou penalizací posunul až na 27. místo. Ve finále jel nejrychleji překvapivě italský závodník Colazingari.

Jak říkám ... "Hned na začátku jsem se snažil nepodjet druhou bránu, až jsem ji nadjel. Tu v Tacenu je čas neúprosný, a i když pocit nebyl až tak strašný, tak ten čas v cíli byl, jaký byl. Teď si musím trochu odfrknout, protože zatím mi ta část sezóny po nominaci nevychází úplně, jak jsem chtěl, takže jsem z toho dost naštvaný. Pak se pustím znovu do tréninku a budu věřit, že druhá část sezóny bude úplně jiná a budu jezdit tak, jak jsem jezdil na začátku,“ okomentoval Lukáš Rohan.

"Ta pirueta v úvodu… Nevím úplně, co bych k tomu řekl. Docela mně to štve, protože zbytek trati jsem sjel už docela slušně. Ono se vám samozřejmě nejede úplně dobře, když víte, že už mezi jedničkou a dvojkou je prakticky konec. Ta ztráta tam byla obrovská a ten skok je hodně náročný, musí se to tam trefit. Mně to odstrčilo trošičku doleva. Ale zatočila se mi tam loď a to je, jako když se vám splaší kůň. Taky tam s tím už moc nenaděláte. Hlavní cíl je mistrovství světa, teď strávíme ve Španělsku pár týdnů, tak se chceme dobře připravit," řekl Tomáš Rak po semifinále.

Na kajaku se v semifinále ještě představila Kateřina Kudějová, které jízda s dotekem branky nevyšla a skončila 21.

V neděli 30. června 2019 se představí v semifinále kajakáři a singlkanoistky od 9 hodin.

  Tacen (Slovinsko)   29. června 2019


Závody SP ve vodním slalomu

Muži
C1: 1. Colazingari (Itálie) 87,48 (0 tr. sekund), 2. Berčič (Slovinsko) -1,36 (0), 3. Slafkovský (Slovensko) -2,08 (2), ...v semifinále 13. Rohan, 27. Rak (oba Česko).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Božič (Slovinsko) 132, 2. Beňuš (SR) 125, 3. Savšek (Slovin.) 116, ...8. Rohan 83, 23. Rak 49, 27. Heger 43, 62. Lhota (oba Česko) 2.

Ženy
K1: 1. Hornová (Itálie) 94,13 (0), 2. Terčeljová (Slovinsko) -0,26 (0), 3. Usová (Ukrajina) -0,91 (2), ...5. Vojtová -2,59 (0), v semifinále 21. Kudějová (Česko).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Kuhnleová (Rakousko) 138, Terčeljová 133, 3. Vojtová 106, ...19. Kudějová 60, 29. A. Hilgertová 38, 45. Valíková (všichni  Česko) 15.

(zt, Kanoe media, SportovniListy.cz, foto: Martin Hladík)